• Hoş geldiniz,

    Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

    Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

artmedya

24 Temmuz 1984 Adana doğumluyum. Adanalıyım. Adana'da ikamet ediyorum. Bekarım. Endüstriyel Elektronik teknikeriyim. İktisat bölümü mezunuyum. Teknik bilimlere çok meraklıyım.
Bilgisayar ve internet kullanmayı çok iyi biliyorum ve çok seviyorum. Üstelik öyle anlıyorum ki, çok yeni yeni şeyler öğreniyorum hiç kimsenin yardımına ihtiyaç duymuyorum. Kendi bilgisayarımı da kendim yaptım. İlk yaptığım toplama bilgisayar olmasına rağmen onda bile hiç kimsenin yardımına ihtiyaç duymadım. İlk kez gördüğüm yazılımları bile hiç kimseye bir tek soru bile sormadan sorunsuz kullanabiliyorum. Ancak bu, her türlü yazılım için geçerli değil. Eğitimini almadan kullanamayacağım çok yazılımlar var. Teknik servis sağlayabiliyorum. Web, grafik tasarımları ve yazılım geliştirme ile ilgileniyorum. Ancak bilgisayar ve interneti kitap ve kütüphane yerine kullanmayı kesinlikle yanlış buluyorum. Kitap okumayı çok seviyorum.
Kullandığım kitapları daima temiz ve sağlam tutmaya son derece dikkat ediyorum. Bana ait hiçbir kitabın hiçbir yerinde kalem izi, kir, yırtık, kırışık göremezsiniz. Kaç yıl kullansam da yeni gibi kalır. Kullanmış olduğum kolay kolay anlaşılamaz.
El sanatlarını ve ses sanatlarını çok seviyorum. Ebru, çini ve seramik sanatlarının eğitimlerini aldım. En çok ebru yaptım. 1,5 yıl ebru eğitimi aldım. Şarkıcı olmadığım halde 260 taneden fazla müzikli eser ezbere biliyorum. Sesimi herkes çok beğenir.
Hukukçuyum. Milliyetçiyim. Her türlü haksızlığa karşı hakkımı savunurum. Ayrımcılık (dil, din, mezhep, ırk, etnik köken gibi...) yapmam. Her TC vatandaşını Türk kabul ederim.
Erkek olduğum halde çoğunlukla kadınlarla daha iyi anlaşıyorum. Çok sevdiğim insanlar çoğunlukla kadın. Ancak ilişkiye kapalıyım. Benden aşk adamı olmaz. Seksi ve abaza değilim. Dünyada en büyük düşmanlarım okuldaki erkek arkadaşlarım olmuştur.
Bildiklerimi kendime saklamaktan nefret ediyorum. Paylaşmayı çok seviyorum. Mümkün olduğu kadar çok kişiyle paylaşabilmek için internette sosyal medyaları (sosyal ağlar, forumlar, makale siteleri, bloglar, ilan siteleri, video siteleri vs...) kullanmaya son derece önem veriyorum. Bu ortamların kurallarına karşı da çok hassasım. Kuralları okumadan hiçbir yere üye olmam. Kuralları tekrar tekrar gözden geçiririm. Ancak bu kesinlikle insanlarla yüzyüze görüşme gereksinimime engel teşkil etmiyor. Yalnızlığı sevmiyorum. Kaynaşmayı çok seviyorum. Ancak bulunduğum ortamlarda siyaset, din-inanç, eşitlik-ayrımcılık, ırk konularının konuşulması ve tartışılmasını istemiyorum. Bana yapılmasını istemediğim hiçbir şeyi ben de hiç kimseye yapmam. İkna kabiliyetim oldukça yüksek. İnsanları ikna edebilmek için ne diyeceğimi çok iyi bilirim ve ikna olurlar.
Tüm yazı ve sözlerim Türkçe dilbilgisi kurallarına tamamen uyar. Diksiyonum son derece düzgün. Doğuştan diyafram nefesine alışığım. Göğüs nefesi alamıyorum. Argo söylemem.
Küfretmem ve küfürlü konuşma alışkanlığına sahip kişilerden de ne olursa olsun daima uzak dururum. Kadınlarla daha iyi anlaşmamın en başlıca nedeni de budur.
Sınavlarda kopya çekmem. Hiç kimse de benden kopya alamaz.
Çok sağlıklıyım. Kolay kolay hastalanmıyorum. Yürüyüşüm çoğu insanlardan 3-4 kat hızlı. Çoğu kişilerin 20 dakikada yorularak zor vardığı yerlere 4 dakikada hiç yorulmadan varıyorum. Yol masrafımdan da böylece çok tasarruf sağlıyorum. Trafik kurallarına karşı da çok hassasım. Yol müsait de olsa kırmızı ışıkta karşıya geçmem. Kısa yolu değil güvenli yolu seçmeye dikkat ederim. Yürüyerek sürekli toksin attığım için bu kadar sağlıklıymışım meğer.
Hatırlama gücüm çok yüksek. Çok uzak geçmişteki küçücük bir anı bile ayrıntılı hatırlayabiliyorum. Hatırlayabildiğim en eski zamanlarım 3 yaşına ait. Çok yenilikçiyim. Her rastladığım soruna çözüm üretmeye çalışırım. "Bunu düşünen tek kişi ben miyim acaba?" dediğim mantıklı yenilikçi düşüncelerim var.
Etrafımdaki yazılı veya görsel işaret, uyarı ve bildirilere çok dikkat ederim ve mutlaka uyarım. Ayrıca hiç kimsenin uyarmasına ihtiyaç duymam ve hiç kimseye soru sormam. Mesela; alışveriş yaparken fiyat etiketleri ve kampanya bildirileri varken fiyat sormam. Halka açık yerler dışında yerlere izinsiz girmem ve önüme gelen her malzemeye izinsiz dokunmam. Girdiğim yerlerde gördüğüm koltuk veya sandalyelere izinsiz oturmam. Güvenlik ve danışma birimi olan yerlere bu birimlere danışmadan girmem. Bana ikramda bulunulduğunda kabul ederim. Ancak "Hani bana", "Bize yok mu?"gibi sözlerden nefret ederim. Yanımda birşeyler yiyen-içenlerden istemem.
İlgilendiğim konularda çok güzel makaleler yazabiliyorum. Başlıca konular; elektrik, elektronik, bilişim, ekonomi, ticaret, kariyer-iş, muhasebe, evlilik-aile, kültür-sanat. Okuduğum edebi eserleri, dinlediğim müzikleri, izlediğim filmleri çok iyi değerlendirebiliyorum.
İç, dış ve uluslararası ticarete çok önem veriyorum. Ancak milliyetçilik gereği, yerli mal varken ithal mal almayı, üretim imkanı varken ithalata bağlı kalmayı yanlış buluyorum. Ülkemizin ekonomisine katkı sağlayacak varken ülke ekonomisine katkı sağlamayan ticareti tercih etmem.
E-Ticaret, web, reklam ve yazılım konularında herkese yardımcı olurum. Teknik servis verebilirim. Firmalar işlerini büyütmek ve geniş kitlelere ulaşmak için benden her türlü yardım alabilirler. Freelance çalışırken bile, benden talepte bulunulduğunda kendimi gayet sorumlu hissediyorum ve talebi yerine getirmeden başka şeyle uğraşmaya casaret edemiyorum.
İşsizlik sorunlarına kadın-erkek herkesin işsizliğini dahil ediyorum. Erkelerin işsizliğine doğru çözüm kadınları çıkarıp yerlerine erkekleri almak değil, devletin sağladığı destek fırsatlarını değerlendirerek yeni işletmeler kurup istihdam arttırmak ve yeni çıkmış sermaye ve risk istemeyen (affiliate, drop shipping, freelance gibi...) iş imkanlarını değerlendirmektir.
Çok iyi iş fikirleri geliştirebiliyorum. İşveren olduğumda tüm kanunlara harfiyen uymaya kararlıyım. Az maaşlı, sigortasız, vergi ödemesiz, aşırı zamanlı çalışmak istemediğim gibi ben de kendi işçilerimi öyle çalıştırmam. İş güvenliği bilgi ve becerim uzman derecesinde. Kolay kolay iş kazasına uğrayacağımı düşünemiyorum.
TEMEL BECERİLERİM
1. Mekanik
2. Elektrik
3. Elektronik
4. Makine
5. Bilgisayar
6. Bürokrasi
7. Muhasebe
8. Stok
9. Ambalaj
10. Seramik
11. Ebru Sanatı
SERTİFİKALARIM
1. Ebru Sanatı
2. Çini Sanatı
3. Seramik Sanatı
4. Reçel ve Marmelat İmalatı
5. İngilizce (Temel Seviye)
6. Hızlı Okuma
7. Diksiyon
8. Ön Muhasebe
9. Temel Sekreterlik Hizmetleri
10. Bilgisayar İşletmenliği
11. Web Tasarım
12. Bilgisayarlı Muhasebe
13. AutoCAD
KATILIM BELGELERİM
1. Ebru Sanatı
2. Genel Güvenlik
3. İlk Yardım
4. Çevre Atıkları
5. Obeziteden Korunma
6. Beden Dili
7. İş Başvurularında Başarılı Olmanın Altın Kuralları
8. Su ve Enerji Tasarrufu
HOBİLERİM
1. Bilgisayar
2. İnternet
3. Webmaster
4. Forum
5. Blog
6. Makale
7. Fotoğraf-Resim
8. Film
9. Müzik
10. Kitap
11. Turizm
12. Gezi
13. Araştırma-İnceleme
14. Reklam
15. Elektronik
16. El Sanatları
17. Fuar
18. Sergi
19. Konser
20. Seminer
21. Kongre, Sempozyum vb.
SEKTÖR FAVORİLERİM
1. Mekanik
2. Elektrik
3. Elektronik
4. Bilişim
5. Makine
6. Otomotiv
7. Havacılık
8. Denizcilik
9. Enerji
10. Basın-Yayın
11. Medya
12. İletişim
13. Reklam
14. Matbaa
15. Prodüksiyon
16. Tasarım
17. Sınai Haklar
18. Fuar
19. Kağıt
20. Cam
21. Seramik
22. Ambalaj
23. El Sanatları
24. Hediyelik
25. Kırtasiye
26. Sağlık
27. Temizlik
28. Ziraat
29. Turizm
30. Çevre
31. Mefruşat
32. Züccaciye
33. Mimari
34. İnşaat-Yapı
35. Emlak
36. Nakliyat
37. Lojistik
FAVORİ EDEBİYAT KONULARIM
1. Aşk-Sevgi
2. Evlilik
3. Aile
4. Turizm
5. Mekan
6. Şehir
7. Tabiat​
Birthday
24 Temmuz 1984 (Yaş: 36)
İnternet sitesi
https://www.mekatronik.gen.tr
Konum
Çukurova/Adana/Türkiye

İmza

Halil İbrahim ARIK
Webmaster
www.mekatronik.gen.tr
Top