• Hoş geldiniz,

Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Recent content by Bilgic

1. Bilgic

Kobi ler Dijital Dönüşüme Geçerken Dikkat Etmeleri Gerekenler

Hüseyin Bey , çok araştırmak kısmını aşırı fazla ciddiye almış sektör. "Ücretsiz çalışmanı kur bakalım ona göre alalım"a dönüşmüş. Hatta bir müşterimiz "sizin çalışma ve sunum çok profesyonel " daha basit bir önleyici bakım düşünüyoruz bile var!
  2. Bilgic

4 Milyon Siber Güvenlik Uzmanı Aranıyor...

Siber güvenlik otomasyon dünyası için tarif edilmesi ve anlaşılması zor ve korkulan bir başlık. IIOT ve endüstri 4 çözümlerimizle gittiğimizde son kullanıcı mutlaka yerlde yani Edge çözüm istiyor, bulut çözüme uzaklar. Tek sebebi güvenlik. Ancak gerçek bir önleyici bakım yada sonrası için...
  3. Bilgic

Sizce risk azalıyor mu, artıyor mu?

Normalleşme yeni kurallar ile gelseydi hastalıktaki artış olmayabilirdi. Sokakta ve sosyal alanlarda maske zorunlu olmalıydı ve cezalar devam etmeliydi. İş yerlerindeki yöneticiler maske ve hijyende katı olmalıydı. Katıldığımız toplantılarda maskeli olmamız yadırganmamalı.
  4. Bilgic

WhatsApp’dan pazarlama yapılır mı?

Proje yönetiminde çok hızlı hareket etmemizi sağlıyor. Her şeyde olduğu gibi iyi yönetim olmazsa çöpe dönebiliyor. Faydası ,zararından daha çok. Burak beyin bahsettiği grup eminim fayda-performans değeri yüksektir.
  5. Bilgic

Satış yapmadan dünya şirketi olmak

Sorunuza gelirsek, pazarlama öğrenilebilen bir durumsa Evet diyorum.
  6. Bilgic

Satış yapmadan dünya şirketi olmak

Recep bey , ürün ve fikir geliştiren çok fazla ve iyi firmalarımız var. Oyuncak, otomobil, tekstil den ,mini uydulara kadar geniş yelpazede. Çok farklı alanlarda hizmet sunan firmalarımız var. Pazarlama konusunda başarı (tv dizilerimiz ve THY hariç) bence sıfıra yakın. Çok iyi pazarlama yapan...
  7. Bilgic

Dijital dönüşüm rekabet avantajı sağlayacak

Size katılıyorum. Geçen hafta Yeşil Plaza'da bir toplantıya katıldım. Onlarca ofisin bulunduğu binada sadece iki firma vardı. Yüzlerce insanın çalıştığı bina, 4 görevli kalmış. Aldığım bilgiye göre mağaza dışındaki firmalar işlerine devam ediyor bir şekilde. Tüm bunlara gerek olmadığı ve bir...
  8. Bilgic

UV Mor Ötesi Işıma- Yeni Proje Kaynağı

Yeliz hanım uçak içi dezenfeksiyonunda kullanılıyor sınırlıda olsa. Uygulamayı yapan çalışanın iyi korunması gerekli. Ama en etkili yöntem şu anda UVC.
  9. Bilgic

UV Mor Ötesi Işıma- Yeni Proje Kaynağı

UVC ışınları keşfedildiği 1878 yılından beri hastane,uçak , ofis gibi alanların mikroorganizmalaran temizlenmesi için kullanılıyor. 1878'deki bulgudan bu yana, yapay olarak üretilen UVC, her gün hastanelerde, uçaklarda, ofislerde ve fabrikalarda kullanılan temel bir sterilizasyon yöntemi haline...
  10. Bilgic

Dijitalleşme

Dijital teknolojiler : Nesnelerin İnterneti Bulut Bilişim Sistem Entegrasyonu Simulasyon Otonom Robotlar Büyük Veri Artırılmış Gerçeklik Siber Güvenlik Eklemeli Üretim Dijital Dönüşüm: Şirketlerin, dijital teknolojiler ile entegrasyonunun sağlaması, yeni iş modellerinin yaratılmasıdır...
  11. Bilgic

Endüstri 4.0 süreci insan kaynakları yönetimini nasıl etkiler?

Recep Bey farkındalık heryerde farklı cereyan ediyor. Bir firmaya çözüm için gittiğimizde ilk soru : Yaplacak yatırımın nekadar çalışanı azaltacağı . Bizde "Niteliksiz çalışan azaltılacağı kesin ancak onlardan daha yüksek ücret vereceğiniz yeni çalışanlar almanız gerekecek." diye cevap...
  12. Bilgic

Endüstri 4.0 ın Uygulaması

Hüseyin bey "kobi"ler yeniliğe en uzak olan , bir şey yapmak için neredeyse karşılık beklemeden iş yapmamız gereken yerler. Devlet desteği, teşviği -hatta beraberinde zorlaması- gerekli. Okuduğum içerikler ve katıldığım bir çok toplantıdan edindiğim fikrim "Eğer firmanızda hala fotokopi makinası...
  13. Bilgic

Dünyada dengeleri değiştiririz

iki görüşüm var: 1- Çok uğraşan, güzel ürünler-yazılımlar çıkartan firmalarımız var. Başarılı fikirler ürünler var (Udemy, Akıncı, TB2 İHA,yerli IIOT gibi) . Birçok teknokentte gece gündüz destek sağlayan akademisyenler var (Odtü TTO gibi) . 2- Arge ve patentlerin çoğunluğu yabancı sermayeli...
  14. Bilgic

Dijital Dönüşüm / Endüstri 4.0 Sürecinin İnsan Kaynaklari Yönetiminine Etkileri

Hüseyin Bey eğitime bile gerek kalmadığı bir ortam oluşacağını ve bunun yakın zamanlı olduğunu düşünüyorum. Endüstri 4.0 lokomotifi diyebileceğimiz markalar yazılım temelli ürünleri çıkartıyor.Basit bir motorda bile IIOT var. Python ,java gibi dilleri bilen ve işyerime uyum sağlayacak her...