• Hoş geldiniz,

Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

*İş Elbiselerinin Profesyonellik İçin Önemi*

Cafer YILDIZ

Aktif Üye
*İş Yerindeki Uyumunun Oluşturulması*

Bir iş yerinde kıyafet kuralı olması, görsel uyum açısından oldukça güzel sonuçlar verir. Ayrıca çalışanların kendilerini grubun bir parçası hissetmelerini sağlar ve herkesin tek bir amaca yönelik çalışmasına katkıda bulunur.

Kasıtlı olsun ya da olmasın, nasıl giyindiğimiz müşteriye bir mesaj gönderir. Görünüşümüz ile göstermek istediğimiz profesyonelliğin şirketimizin bir parçası olduğu mesajını vermek istiyorsak iş elbiselerimiz kurumsal kimliğimizi yansıtmalıdır.

*Şirketin Kurumsal Kimliğini Yansıtma*

İş hayatında her an birileriyle tanışabiliriz. Müşteri her an kapıdan içeri girebilir. İşte bu noktada ilk izlenim çok önemlidir. Eğer çalışanlarımızın üzerinde profesyonel bir iş elbisesi varsa bu müşterinin gözünde pozitif bir ilk izlenim bırakır. Müşteriye verilen “bu firma/iş yeri profesyonel” mesajı bizim müşteriyle olan ilişkilerimizi olumlu yönde etkiler. “Kurumsal kimlik” imajımızla müşteriyi "gerçek müşteriye" çevirme yolculuğuna 1-0 önde başlamış oluruz.

Cafer bey, özellikle fuarlarda o stantta görevli kişilerin kurumsal renkle hazırlanmış iş elbisesi giymesini çok şık ve güzel buluyorum. Hem stantla uyumlu oluyor hem de ziyaretçilerin kiminle konuşacağı konusunda kafası karışmıyor. Birkaç markada bu konunun örneğini gördüm ve başarılı buldum.