• Hoş geldiniz,

Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Türkiye de Endüstri 4.0 ?

AsenaBuketSert

Yeni Üye
Türkiye’nin Endüstri 4.0 için atması gereken adımların doğru bir şekilde belirlenebilmesi adına ülkenin içinde bulunduğu durumun tespitini yapması oldukça önem arz eden bir husus. Endüstri 4.0 devriminin hayata geçebilmesinin en önemli ön koşullarından birisi, şirketlerin dijital dönüşümlerini tamamlamış olmasıdır." diye bir açıklama karşımıza çıkmakta.

"Şirket yöneticilerine şirketlerinin dijital olgunluk seviyesi sorulduğunda ise; %7’si giriş, %59’u gelişmekte olan ve %34’ü gelişmiş bir dijital yapıya sahip olduklarını belirtmiştir. Araştırmanın en önemli sorularından biri, şirketlerin yatırımlarının ne kadarlık bir kısmını dijital gelişime ayırdıklarıdır. Ortalama olarak bu oran %27 çıkmıştır ve umut vaat etmektedir."

Peki o halde dijital altyapısını tamamlamamış ve şirket kültürünü dijitalleşmeyle uyumlu bir şekilde çalışacak hale getirememiş kurumların Endüstri 4.0’ı yakalayabilmesi mümkün mü yoksa değil mi?

Son güncelleme:

Recep Akbayrak

Tanınmış üye
Şirket yöneticilerine şirketlerinin dijital olgunluk seviyelerini sormak doğru bir veri vermeyecektir.

- Diğer yandan dijitalleşme konusunda çözüm sunan tüm firmalar, potansiyel müşterilerine önce otomasyon seviyelerini ölçme hizmeti vermeli...

- Bu yöntemle ilerlenir ve her şirketin mevcut otomasyon seviyesine göre bir sonraki adım birlikte planlanırsa, ülkemizin Endüstri 4.0'a daha sağlıklı gidebileceğini düşünüyorum.

AsenaBuketSert

Yeni Üye
Şirket yöneticilerine şirketlerinin dijital olgunluk seviyelerini sormak doğru bir veri vermeyecektir.

- Diğer yandan dijitalleşme konusunda çözüm sunan tüm firmalar, potansiyel müşterilerine önce otomasyon seviyelerini ölçme hizmeti vermeli...

- Bu yöntemle ilerlenir ve her şirketin mevcut otomasyon seviyesine göre bir sonraki adım birlikte planlanırsa, ülkemizin Endüstri 4.0'a daha sağlıklı gidebileceğini düşünüyorum.
öncelikle düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Yorumunuzu da çok beğendiğimi söylemeliyim. net ve destekleyici bir açıklama oldu.

M

Mertcan YANIK

Guest
konulara begeni ayni kisilerden yorum sadece bir kisiden geliyor yogun bir site trafigi olmali