• Hoş geldiniz,

Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Arama sonuçları

1. Masteryoda

Covid-19, robotların insanlarla birlikte çalışmaya başlamasını hızlandırıyor.

Covid-19, robotun insan işlerini ele geçirmesini hızlandırabilir Endüstri 4.0 prensiplerine göre makinelerin insanlar için pis, tekrarlanan, zor ve tehlikeli görevleri üstlenmesi gerekiyordu. İşte şimdi insanlar tehlike altında ve robotlar çözüm olabilir. Ankara AnkaMall’daki 5M Migros...
  2. Masteryoda

IFR, 2020 robot araştırmasını yayınladı.

Merhaba, IFR dataları bana kısa süreliğine açılıyor, tam üyesi değilim. Bir yolunu bulabilirsem sizinle hemen paylaşacağım. Saygılarımla
  3. Masteryoda

Artık sokaklardalar

Belki de önümüzdeki on sene içerisinde bu tip görüntülere iyice alışacağız. Öncelikle last mile delivery robotları daha sıklıkla görünecektir. Ardından sanırım belediyeler sokak bakımları için mobil temizlik robotları kullanmaya başlayacaklar - en azından bizim üretimlerimizi deneyeceklerini...
  4. Masteryoda

Bu forum vasıtası ile fikir paylaşabildiğimiz için ben size teşekkür ediyorum. IFR verileri çok değerli tabii ama her ne kadar ismimiz geçmese de ülkemizde de ciddi kıpırdanlmalar oluyor. Ancak benim derdim yatırımcılar ile. Aylardır yayınlanan tüm yarışmaları, yatırım haberlerini vs...
  5. Masteryoda

International Federation of Robotics ,2020 yılına ait endüstriyel/ticari robot araştırmasını dün yayınladı. Canlı yayında izlemek ve soruları da gözlemleme fırsatım oldu. Öncelikle şunu söyleyebilirim ki ülke bazında hiç bir yerde ismimiz geçmiyor, Çekya ve Romanya dahi bizden çok daha ilerde ve...
  6. Masteryoda

Sizce risk azalıyor mu, artıyor mu?

Normalleşmenin ne anlama geldiğini irdelemek lazım. İnsan, yapısı gereği, her koşula adapte olur ve buna normalleşme der, yani yeni normal alıştığı ortamdır. Bu minik virüs 10-15 yılda kabulleneceğimiz koşulları altı ayda yerleştirdi hayatımıza. Piyasa koşullarının, çalışma hayatının ve ulaşım...
  7. Masteryoda

COVID-19 etkisiyle 2021'de otonom robot pazarı 23 milyar USD olacak, biz bu işin neresindeyiz?

Koronavirüs salgını, mobil robotların ortamı ve dokunulan yüzeyleri başarıyla temizlemesi, dezenfekte etmesi, izlemesi, incelemesi ve işlemesi için birçok değişik kullanım örneklerini vurgulamıştır. Bu örnekler ve yakında piyasaya çıkacak olan benzerleri, teknoloji pazarı danışmanlık firması...
  8. Masteryoda

Ne sarayım abime? COVID-19 Sonrası Robotik Gelecek için Perakende Dersleri

Raf kontrolü, sipariş alma, online sipariş hazırlama, zemin temizliği… bunların hepsini yapacak robotlar geliyor. Ne sarayım abime? Robotlar, koronavirüs salgını sırasında perakendedeki geliştirme çalışmalarından daha fazla pay alıyor. Rafları düşük stok için kontrol etmekten online gelen...
  9. Masteryoda

Robotlar COVID-19 ile mücadelede başarılı olabilirler mi?

Milvus Robotics firmasını biliyorum, senelerdir mobil robot sektörüne hizmet veren çok güzel çalışmalar yapıyorlar. Yeni girişimler de var bu konuda, hatta bir tanesi de benim içinde bulunduğum Ara Robotik. Mobil otonom robotlar pandemi öncesinde makul, şimdi ise mutlak düşünülen ürünler...
  10. Masteryoda

Robotlar COVID-19 ile mücadelede başarılı olabilirler mi?

Robotların dezenfeksiyon, ilaç ve gıda dağıtımı, hayati belirtileri ölçme ve sınır kontrollerine yardımcı olma potansiyeli vardır. Salgın hastalıklar arttıkça, robotların potansiyel rolleri giderek daha belirgin hale geliyor. Bu başlık hakkında Ara Robotik olarak düşüncelerimi aktardığım yazımı...
  11. Masteryoda

Robotlar çalışacak, biz keyfini süreceğiz.

Robotlar çalışacak, biz keyfini süreceğiz.