• Hoş geldiniz,

Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

İş giysilerinizi nasıl hazırlanmalı ve sahip olduğu temel nitelikleri nelerdir?

Cafer YILDIZ

Aktif Üye
İş giysileri çalışılan sektörün gerekliliklerine göre iş güvenliğine uygun şekilde hazırlanmalıdır. Örneğin; Hastane de ameliyata giden bir doktorun amaliyathane içerisinde giyeceği iş giysisi gereçlerinin farklı kalite ve uzmanlıkta olması gibi veya bir otelde çalışan garsonun beyaz gömlek üzerine işlenmiş otel logosu gibi, forklift kullanan çalışanların üzerine geçirdikleri iş yeleklerinin farklı renkte olması gibi örnekler arttırılabilir.
İş giysileri alımı ve yenileme karar verme aşamasında satın alma birimi ile birebir görüşülerek sektör ve yapılacak işe uygun, giysileri giyecek personellerin amiri ile iş giysileri üretimi yapan firmaca birlikte karşılıklı konuşularak üretimine başlanmalıdır.
Bizler sadece giysi üretmiyoruz. Size her anlamda nasıl fayda sağlayacağımız konusunda sizinle elbirliği içerisindeyiz. Modern kalıplarla, iyi bir kumaş kalitesiyle, sağlık ve güvenliğinizi ön planda tutacak iyi bir dikim kalitesi özelliklerine sahip tekstil ürünleri için çalışıyoruz. Çok pahalıya mal edilen giysiler için her zaman en iyi kaliteye sahip olduklarını söyleyemeyiz. Ama size iş giysileri tedarik aşamasında kapsamlı bir araştırma yapılması gerektiğini söyleyebiliriz.
Satın alımda işyeri olarak neye karar vermiş olursanız olun elinizde ön bir çalışma hazırlığının bulunması için mutlaka personelinize iş giysileri hakkında ön bilgi vermiş olmanız kendisinden de içinde uzun süre bulunacağı iş giysileri hakkında olumlu ve olumsuz düşüncelerini öğrenmeye çalışmalısınız. Bunların ne kadarını yapıyorsunuz? Personeliniz hangi konuda size daha fazla geri bildirim veriyor? Bunları not alıyor musunuz?

dvrzener

Yeni Üye
Malatya otellerinden birini işletiyorum işçilerimin sağlığı güvencesi ve iş verimliliği müşteri memnuniyetten sonra benim nezdimde en önemli şeylerdir bunlar. Ve bu konuda her türlü desteği ve yapılması gerekenleri yapıyoruz otel olarak. İşçilerimizin iş kıyafetlerinden tutun da duvarlarımızda kullanılan boyaların kalitesine kadar her şeye dikkat ediyoruz. İş giysileri güvenlik açısından gerçekten çok önemli.

C

Can Berk

Guest
Firmalar bu konu hakkinda daha fazla bilgilendirilip sorumluluk verilmeli

Recep Akbayrak

Tanınmış üye
Malatya otellerinden birini işletiyorum işçilerimin sağlığı güvencesi ve iş verimliliği müşteri memnuniyetten sonra benim nezdimde en önemli şeylerdir bunlar. Ve bu konuda her türlü desteği ve yapılması gerekenleri yapıyoruz otel olarak. İşçilerimizin iş kıyafetlerinden tutun da duvarlarımızda kullanılan boyaların kalitesine kadar her şeye dikkat ediyoruz. İş giysileri güvenlik açısından gerçekten çok önemli.
Bravo 👏 Müşteri memnuniyeti öncelikle "Çalışanların memnuniyetinden" geçer sözüne iyi bir örnek olmuş.