• Hoş geldiniz,

    Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

    Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

İş Dünyasında Kurumsal Görünüm

Bir kurumun büyümesi ve gelişmesi için sadece kar oranını tutturmuş olmak yeterli midir?
Kurumsal görünüm, işletmenin bulunduğu sektör, rakiplerinden ayrıcalık sağladığı tutum ve davranışlar aynı kurumsal kimliğine sahip birlikte ortak hedef üzere yola çıkan çalışan topluluğu ile sağlanmaktadır. Bu noktada kurum üniformaları devreye girer. Sektörden sektöre değişiklik gösterse bile giyinilen kıyafetler çalışma şartlarına göre değişiklik gösterir fakat ortak amaç kurumsal görünüm adında birleşmektedir.
Giyim bir kişinin önce kendine sonra çevresine ve kurum gösterdiği bir saygıdan ibarettir. Günümüz iş dünyası çalışan giyimlerini kodlamış bir çerçevede kurumun o toplum içerisindeki yerini belirlemiştir. Bu nedenle adı üniforma, iş giysileri, personel kıyafeti, kurumsal giyim adı ne olursa olsun asıl görevi temel görevi kurumları temsil etmiş olmasıdır. Tüm çalışan görevleri boyunca o giysi içerisinde kurumu temsil eder ve bu temsilin iyi yapılması gerekir.
İş hayatına giyim tarzımızı öncelikle yaşımız ve bulunduğumuz pozisyon belirlemiş olmasa çalışılan sektör ve aldığımız kültür de bunu bir o kadar etkilemektedir. Kişinin kurumsal giyim kodlarına uygun hareket etmesi gereklidir.
Sektörler kurumsal görünüm adı altında kurum üniformalarını belirlerken yapılan iş görevlerini de göz önünde bulundurarak bir seçim yapar.
Tüm üniformalar sık değiştirildiğinden ve yapılan iş ve yıpranma ihtimali göz önünde bulundurulduğunda doğru kumaş seçimine dikkat etmelilerdir.
Son yıllarda kurumlar arasında giysilerde estetik, konfor ve rahat tasarımlar aranmaktadır. Personelin giysi içerisinde kendisini iyi hissetmesi performansında büyük artış sağlamaktadır.
Kurumsal görünüm adı altında verilen hizmetin en iyisini sağlamak yöneticiler görevidir. Kişilerin; mesleği, pozisyonu için doğru bir kurum imajı sağlamak, kurumsal görünüm için profesyonellik gerektirmektedir. Hizmet verilen alanda nasıl algılandığım çok önemlidir.
Personel giyimi bir kurumun toplum içerisinde doğu algılanmasında önemli unsurudur.
Kalite önemlidir. Bu yüzden sizin için en iyisini istiyoruz!
Önemsiyoruz.
Tüm kurumlar sektörü ne olursa olsun odağında insan vardır. Sizi işletmede karşılayacak olan daima bir insandır. Ve üzerindeki bulunduğu sektörü yansıtan bir iş giysisi en başta işine ve sonra size saygı göstergesi olarak kabul görür.
Sektörel farklılıklar nedeniyle iş hayatında bir düzenin sağlanması açısından iş elbiseleri önem kazanır.
 
Top