• Hoş geldiniz,

Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

5G teknolojisi neleri getirecek? Fırsatlar, Riskler…

• Dijital fabrikalar yolunda önemli bir adım olarak görülen 5G teknolojisi neleri vaat ediyor?
  • Yüksek veri aktarım hızı, çok kısa gecikme süresi gibi avantajları olan bu teknoloji hangi uygulamalar için önem taşıyor?
  • Yakın dönemde yaşanan depremlerde sınıfta kalan mobil operatörler, bu yeni teknoloji için ne gibi yatırımlar yapmalı?
  • Peki ya risk? İnsan sağlığı için bir risk taşıyor mu?
Bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir. Gelin birlikte konuşalım dostlar..

• Dijital fabrikalar yolunda önemli bir adım olarak görülen 5G teknolojisi neleri vaat ediyor?
  • Yüksek veri aktarım hızı, çok kısa gecikme süresi gibi avantajları olan bu teknoloji hangi uygulamalar için önem taşıyor?
  • Yakın dönemde yaşanan depremlerde sınıfta kalan mobil operatörler, bu yeni teknoloji için ne gibi yatırımlar yapmalı?
  • Peki ya risk? İnsan sağlığı için bir risk taşıyor mu?
Bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir. Gelin birlikte konuşalım dostlar..
3. maddeyle ilgili olarak;
Deprem anında çöken iletişim ağı için, ben de dahil birçok kişi operatörleri eleştirdik. Sonra aklıma Şili, Japonya, Endonezya gibi ülkeler geldi. Şiddeti yüksek depremleri bizden daha sık yaşıyorlar.
  • Acaba oralarda da iletişim ağı çöküyor mu?
  • Çökmüyorsa neden çökmüyor?
  • Daha fazla baz istasyonu mu kuruyorlar?
Dijital işletmelerin aksaklık yaşamaması için bu konuda neler yapılması gerekiyor veya yapılıyor, öğrenmek isterim. Teşekkürler.