• Hoş geldiniz,

Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Bir İş Kazası Hikayesi

Cafer YILDIZ

Aktif Üye
Bir duvarcı ustasının iskelede başına gelen iş kazası ile ilgili şefine yazdığı mektup:

Sayın şantiye şefim; İş kazası tutanağına planlama hatası diye yazmıştım. Bunu yeterli görmeyerek ayrıntılı anlatmamı istemişsiniz. Şu anda hastanede yatmama neden olan olaylar aynen aşağıda anlattığım gibi olmuştur:

Bildiğiniz gibi ben bir duvar ustasıyım. İnşaatın altıncı katındaki işimi bitirdiğim zaman biraz tuğla artmıştı.Kalan tuğlaları yerleştirirken bir çocuğun yaptığım işi hayranlıkla ve heyecanla takip ettiğini gördüm. Tabii ki ben de gülümseyerek daha gayretli çalışmaya koyuldum. O sırada çocuk çalışmamdan etkilenmiş olacak ki arkadaşlarını da çağırdı. Hepsinin parmakla gösterilen ilgi çekici bir duvar ustası olduğunu düşünüyordum.

Ta ki iş pantolonumun yırtık olduğunu hissedene kadar. Bir usta olarak ilk defa iskelenin kenarına görünmemek amaçlı taş dizmeye başladım. Dolayısıyla dengemi kaybettim ve kendimi yerde buldum. Sayın şefim, herkesin dikkatini çeken bir usta olabilmek kolay değil bu devirde.

İş elbiselerinin tercihinde çalışanlarınızın itibarını zedeleyecek hiçbir ürünümüz kalite kontrolünden geçmez. Gerek fıkra konusu olacak bir kazaya gerek ciddi bir kazaya YGS Tekstil’in müsaadesi yok.