• Hoş geldiniz,

Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Corona Günleri Sonrası İNOVASYON

Müjgan ÇETİN

Yeni Üye
Yeni yeni normalleşmeye başladığımız bu günlerde İNOVASYON ile ilgili yazımı okuduktan sonra gördüğünüz İNOVASYOn fırsatlarını paylaşır mısınız?

Recep Akbayrak

Tanınmış üye
Sanırım ST Endüstri Radyo’nun büyük bir İnovasyon olduğunu söylemek mümkün.

Çünkü radyo yayıncılığında böyle bir içerik formatı ile dünyada bir başka örneği yok. Her biri alanında uzman olan kişilerin tecrübelerini, o bilgilere ihtiyaç duyan çok sayıda iş insanına ulaştırıyor.

Elbette ST Endüstri Radyo’da yayımlanan bilgilerin büyük bir kısmına araştırma yaparak da ulaşmak mümkün. Ancak bir yandan işini yaparken, dinleyerek öğrenme imkanı sunuyor olması ve bunu ara sıra değil tüm yayınlarıyla yapması, ST Endüstri Radyo’yu iyi bir inovasyon örneği yapıyor diye düşünüyorum.

Sizce de ST Endüstri Radyo çok iyi bir inovasyon örneğidir diyebilir miyiz?

Son güncelleme:
Sanırım ST Endüstri Radyo’nun büyük bir İnovasyon olduğunu söylemek mümkün.

Çünkü radyo yayıncılığında böyle bir içerik formatı ile dünyada bir başka örneği yok. Her biri alanında uzman olan kişilerin tecrübelerini, o bilgilere ihtiyaç duyan çok sayıda iş insana ulaştırıyor.

Elbette ST Endüstri Radyo’da yayımlanan bilgilerin büyük bir kısmına araştırma yaparak da ulaşmak mümkün. Ancak bir yandan işini yaparken, dinleyerek öğrenme imkanı sunuyor olması ve bunu ara sıra değil tüm yayınlarıyla yapması, ST Endüstri Radyo’yu iyi bir inovasyon örneği yapıyor diye düşünüyorum.

Sizce de ST Endüstri Radyo çok iyi bir inovasyon örneğidir diyebilir miyiz?

Recep Bey Merhaba,

Bildiğiniz üzere ben saha tarafında da bulunan biriyim. Gittiğim müşterilerde radyonun faydalı işler yaptığını ve gerçek bir eksikliği giderdiğini belirtiyorlar. Yolda ya da çalışırken bunu yapabilmelerinin önemli olduğunu söylüyorlar. Çünkü günümüzde belirttiğiniz gibi pek çok şey için araştırmaya zaman ya da imkan olamıyor.

Dolayısıyla bence de ST Endüstri Radyo iyi bir innovasyon örneği...

Recep Akbayrak

Tanınmış üye
Hüseyin Bey Merhaba,

Çok teşekkür ederim. Saha bilgisi her zaman çok önemli çünkü bir ürünün, hizmetin gerçek sahibi, onu kullananlarıdır. Bir de üzerine ST Endüstri Radyo gibi çok nitelikli iletişim kanallarının sahibi sadece yatırımcısı değil; tüm reklam verenleri, uzman programcıları ve tüm dinleyici kitlesidir.

Kendi özel kitlesini oluşturan ST Endüstri Radyo'ya şimdiden globalden ''iş birliği ve ortaklık'' konularında talepler geliyor. Bilemiyorum, belki de duygusallık yapıyorum ama benim inancıma göre; Türkiye'den doğan bu gibi markaların yabancılara satılması yerine, tamamı ülkemizde olan yüzlerce iş insanın ortak olması daha iyi bir model olur diye düşünüyorum.

* Bunu sadece ST Endüstri Radyo özelinde değil; iletişim, yazılım vb. stratejik önemi olan tüm yerli ürün ve hizmetler için de söylüyorum.

Hüseyin Bey Merhaba,

Çok teşekkür ederim. Saha bilgisi her zaman çok önemli çünkü bir ürünün, hizmetin gerçek sahibi, onu kullananlarıdır. Bir de üzerine ST Endüstri Radyo gibi çok nitelikli iletişim kanallarının sahibi sadece yatırımcısı değil; tüm reklam verenleri, uzman programcıları ve tüm dinleyici kitlesidir.

Kendi özel kitlesini oluşturan ST Endüstri Radyo'ya şimdiden globalden ''iş birliği ve ortaklık'' konularında talepler geliyor. Bilemiyorum, belki de duygusallık yapıyorum ama benim inancıma göre; Türkiye'den doğan bu gibi markaların yabancılara satılması yerine, tamamı ülkemizde olan yüzlerce iş insanın ortak olması daha iyi bir model olur diye düşünüyorum.

* Bunu sadece ST Endüstri Radyo özelinde değil; iletişim, yazılım vb. stratejik önemi olan tüm yerli ürün ve hizmetler için de söylüyorum.

Tekrar Merhaba Recep Bey.

Kesinlikle haklısınız stratejik konularda mümkün olduğunca yerli olmamızda fayda var. Elbette sizin de ST Endüstri Radyo özelinde bu çabanız da çok kıymetli ve takdire şayandır.