• Hoş geldiniz,

    Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

    Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Delmhorst Ve Building-Wright Ortaklığı İnşaat Profesyonelleri İçin Eğitim Kaynaklarını Geliştiriyor

NETES MÜHENDİSLİK

Tanınmış üye
manset_17mart2022.jpgBuilding-Wright, bina araştırma ve danışmanlığında 30 yılı aşkın deneyime sahip bir yapı uzmanı olan Peter Yost tarafından kurulmuş bir şirkettir. Şirketin ismi , tasarım ve inşaatta büyük bir şöhreti olan geçmiş günlerin “Wrights”ına atıfta bulunur.

Building-Wright, binaları iklimlerine veya sahalarına göre ayarlamak için mimarlar ve inşaatçılar ile birlikte çalışır. Şirket ayrıca mevcut binaların nasıl daha iyi hale getirilebileceğini değerlendirmek için yapı bilimini kullanıyor ve yapı ticaretinde yeni ürün ve malzemelerin sahada test edilmesine yardımcı oluyor. Yost şu anda binalardaki nem ile enerji performansı arasındaki bağlantıya bakıyor.

Mimarların ve İnşaatçıların Nemin Etkisini Anlamasına Yardımcı Olmak
Bir öğretim ve eğitim kaynakları sağlayıcısı olarak Building-Wright, mimarların ve tasarım sürecinin diğer üyelerinin nem seviyelerini değerlendirme ve yönetmenin önemini anlamamış gibi görünmesinden dolayı hayal kırıklığına uğradı. Bu durum, özellikle enerji kullanımını değerlendirirken belirgindi. Yost, durumu çöyle ifade ediyor:

"Endüstrimizdeki büyük bir sorun, enerjinin binalarda nasıl hareket ettiğini çok dikkatli bir şekilde takip etmemizdir ancak bunu genellikle nemin binalarda nasıl hareket ettiğinden bağımsız olarak ele alıyoruz."

Yost, “Enerji ve nem arasındaki ilişkinin önemi, binalardaki ve yapı malzemelerindeki nemi daha iyi anlamamız ve ölçmemiz gerektiğidir, çünkü daha fazla enerji verimli inşa ettiğimizde kuruma potansiyelini azaltırız, bu tür binalarda daha fazla nemde nemi daha iyi izlememiz ve yönetmemiz gerekir." Yost ayrıca yapı malzemelerini test eden firmalarla çalışırken, elindeki cihazın, malzemelerin sahada nasıl performans gösterdiğine dair doğru bilgileri hızlı şekilde aktarma yeteneğine ihtiyaç duyuyor.

Çözüm: Delmhorst Instrument Co. ile Yakın Bir İlişki
Gerekli ekipman açısından Yost, inşaat sektöründe kullanılan iki tür nem ölçer olduğunu belirtiyor - pinli ve pinsiz. İnşaat profesyonelleri ekipman konusunda zorlu olabileceğinden ve ayrıca pimlerin genellikle çok çeşitli malzemelere takılması ve çıkarılması gerektiğinden pinli nem ölçerlerin oldukça dayanıklı olması gerekir.

Yost'un ilk nem ölçeri, halen kullanmakta olduğu bir Delmhorst modeliydi. Güvenilirliği, doğruluğu ve dayanıklılığı, onu işi için uzun ömürlü bir araç haline getirdi. Delmhorst ekipmanına duyduğu güven nedeniyle, daha fazla tavsiye için Delmhorst Instrument Co.'ya başvurdu ve ekibin oldukça iyi teknik ve uzmanlık desteği sağladığını gördü.

Yost, Delmhorst Instrument'taki teknik ekiple geliştirdiği ilişki sayesinde nem ölçerler için farklı elektrotları denemek ve sonunda Navigator™ BDX-30'a yükseltmek dahil olmak üzere daha fazla seçenek keşfedebildi. Yost, verileri günlüğe kaydetme ve ardından Bluetooth aracılığıyla bir Excel dosyasına aktarma yeteneğinin olağanüstü olduğunu belirtiyor.

Building-Wright'ın Etkisi
Building-Wright, Delmhorst Instrument'ın şirkete güvenilirlik sağladığını ve yüksek kaliteli ve güvenilir ekipman kullanma konusundaki itibarını artırdığını söylüyor. Yost, çalışma alanında markaları veya belirli üreticileri nadiren desteklediğini ancak Delmhorst nem ölçerlerini bina tasarımı veya değerlendirme sürecinde kritik bir araç olarak önermekten her zaman mutluluk duyduğunu söylüyor.

Delmhorst nem ölçerler, Building-Wright'ın öğretim kaynaklarının, nemin, yapının tüm bölümlerini nasıl etkilediğinin ayrıntılarını gösterecek şekilde genişletilmesine olanak sağlamıştır.
Belirli bir alandaki veya malzeme parçasındaki nem seviyesini hızlı ve doğru bir şekilde gösterebilmek, öğretim kaynaklarına veya danışma sürecine fiziksel güvenilirlik sağlar.
Building-Wright, okumaların doğru olduğunu kanıtlamak için uzmanlarla çalışırken Delmhorst ekipmanını kullandı ve Navigator™ serisinin dijital yetenekleri sayesinde Yost, çeşitli yapı malzemelerinin saha testçisi olarak çalıştığı şirketlerde web tabanlı yenilikleri takip edebilmektedir.
 
Top