• Hoş geldiniz,

  Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

  Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Enerji tedariğini planlayın. Tüketimi dengeleyin. Riskleri azaltın.

QUALIST BRIDGE® EPSİS Modülü üretim sanayinde planlanan ve gerçekleşen enerji tüketimindeki dengesizliği en aza indirmek için geliştirilmiştir.

DENGESİZLİKTEN KAYNAKLI RİSKLERİ VE TÜKETİMİ MİNİMİZE EDİN!

Planlama aşamasında akıllı tahminlemeyle kritik yol önerisi sunarak iyileştirmeyi başlatır. Etkin alarm sistemi ile dengesizlikten kaynaklı riskleri minimize eder, öngörülemeyen maliyetleri en aza indirir.

Enerji tüketimi, planlanan ve gerçekleşen tüketim arasındaki öngörülemeyen fark nedeniyle yönetilmesi en zorlu süreç olarak tanımlanmaktadır. Qualist Bridge® ile Enerji Tedarik Planlama ve Dengesizlik Yönetim Modülü; EPİAŞ verileri, saatlik maliyet, PTF ve SMF gibi parametreler tek bir arayüz üzerinden takip edilir. Günlük planlar oluşturulur, enerji fiyat öngörüsüne göre sistemden otomatik kritik yol önerileri alınır, koşul tanımı ve alarmlar oluşturulur. Böylece tüm bu dijital süreç planlama ve takip sistemiyle enerji faturalarındaki dengesizlik maliyeti düşürülürken, planlama sürecindeki iş yükü de hafifler.
 • Maliyet Takibi
  Dengesizlik Raporu ile birim maliyet, toplam maliyet ve toplam dengesizlik maliyeti takip edilir.

 • Akıllı Planlama
  Günlük planlama yaparken, bir önceki günün ve revize günün planının görüldüğü sistem akıllı tahminleme ile kritik yol önerileri sunar ve optimum planlamaya olanak sağlar.

 • Etkin Alarm Sistemi
  Etkin alarm sistemi sayesinde koşullar oluşturarak dengesizlikten kaynaklı riskler minimize edilir. Elle müdahalenin önüne geçilir.

 • Canlı Takip
  Canlı tüketim arayüzü ile planlanan, gerçekleşen, saatlik maliyet, PTF ve SMF değerleri gibi birden çok parametre tek bir arayüz üzerinden takip edilir.

SQUARE SİSTEM MİMARİSİ
system-architecture.png


Detaylı bilgi için; www.qualist.com
 
Top