• Hoş geldiniz,

    Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

    Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

ETS-Lindgren - Otomotiv Tasarımında Gelişmeler-EMC Uygulamaları için Test Konusunda Ücretsiz Webinar

NETES MÜHENDİSLİK

Profesyonel Üye
Fransa, Almanya, İtalya, Los Angeles, Orange County, Oregon & SW Washington, Phoenix, Poland, San Diego, Santa Clara Valley, SE Michigan, İspanya ve Türkiye EMC Departmanları LIVE Webinar / CANLI Webinar Duyurusu:

EMC Uygulamaları için Otomotiv Tasarımı ve Testindeki Gelişmeler
Tasarım Stratejileri ve Test Yöntemleri Hakkında En Son Bilgiler
Otomotiv Sektörünün Geleceğini Etkilemek


BUGÜN KAYIT OLUN!

TEKNİK PROGRAM
Otomotiv Ürünlerinde Yaygın Olarak Kullanılan Hatalı EMC Tasarım Uygulamalarına Son Vermek


Todd Hubing, Clemson Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği, Emeritus Profesörü ve LearnEMC Başkanı, Stoughton, Wisconsin

İçerik: Pek çok otomotiv ürünü, yayılan emisyonları ve bağışıklık sorunlarını en üst düzeye çıkarmak için kasıtlı olarak tasarlanmış görünmektedir. Aslında ürün tasarımcıları genellikle elektromanyetik girişim sorunlarını daha da kötüleştirmenin dışında hiçbir işlevi olmayan pahalı bileşenleri eklerler. Peki bunun oluşmasına neden olan nedir? Bunun bir nedeni, EMI kontrolü için bileşenler satan şirketlerden gelen çok sayıda kötü tasarım tavsiyesi olmasıdır. Diğer bir neden de, birçok mühendisin zemini akım dönüşüyle karıştırması ve elektriksel olarak dengeli olmanın her zaman alternatiften daha iyi olduğunu düşünmesidir. Bu sunum, bu önemli kavramları tartışmakta ve bileşen üreticilerinin, ürünlerin EMC gereksinimlerini karşılamada başarısız olmasına neden olan bazı tasarım tavsiyelerini vurgulamaktadır.

Otomotiv Sektöründe Uluslararası EMC Standartlarına Bakış

Garth D’Abreu, Direktör, Otomotiv Çözümleri, ETS-Lindgren, Cedar Park, Texas

İçerik: Bu sunum, başlıca uluslararası otomotiv bileşeninin mevcut revizyonlarını ve CISPR 12, CISPR 25, ISO 11451-2, ISO 11452-2, ECE Reg. 10.6. dahil tüm cihazların standartlarını kapsamaktadır. Yeni yayınlanan CISPR 36 standartına da kısaca değineceğiz. Katılımcılar, elektrikli araç varyantlarının artan yaygınlığının, bu araç tiplerine özel bölümlerin eklenmesiyle nasıl sonuçlandığını öğrenecekler. Sunum, standartların bazı farklı tesis kurulumu ve doğrulama gereksinimlerine de değinerek sona erecektir.

KONUŞMACILARIN BİYOGRAFİLERİ

TOD.jpg

Dr. Todd Hubing
, Clemson Üniversitesi'nde Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Emeritus Profesörü ve LearnEMC Başkanıdır. LearnEMC, otomotiv, havacılık ve tüketici elektroniği endüstrilerinde çalışan mühendislere EMC eğitimi, danışmanlığı ve tasarım yardımı sağlar.

GARTH.jpg

Bay Garth D’Abreu,
ETS-Lindgren Texas, Cedar Park’ta yer alan Kurumsal Merkez Ofisinde Otomotiv Çözümleri Direktörüdür. Otomotiv EMC ve Kablosuz test entegrasyonu için anahtar teslimi çözümler konusunda uzmanlaşmış, Sistem Mühendisliği grubu içinde dünya çapında tasarım ve geliştirme işlevlerinden birincil derecede sorumludur.

MODERATÖRÜN BİYOGRAFİSİ

RODRIGO.jpg

Rodrigo Rodriguez,
18 yılı aşkın süredir EMC alanında çalışmaktadır. Şu anda Tesla'da Elektrikli Araçlar ve enerji ürünlerinin ürün tasarımı ve doğrulama testlerinden sorumlu EMC Mühendislik Ekibinin lideridir.

Katılımcılar webinara;
- Bilgisayar,
- Telefon,
- Tablet üzerinden erişebilirler.

Webinarlar İngilizce gerçekleştirilecektir.
 

Ekler

  • ETS Lindgren Webinar-Social Banner.jpeg
    ETS Lindgren Webinar-Social Banner.jpeg
    231,2 KB · Görüntülenme: 1
Top