• Hoş geldiniz,

    Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

    Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Fluke Calibration 1594A veya 1595A Süper Termometreye İhtiyaç Duymanız İçin 10 Sebep

NETES MÜHENDİSLİK

Tanınmış üye
0,06 ppm (0,000015 °C) kadar iyi oran doğruluğu ile Fluke Kalibrasyon Süper Termometresinin kalibrasyon laboratuvarınızda çok değerli bir cihaz olacağından emin olabilirsiniz.Bu termometreler SPRT'lerin, PRT'lerin ve termistörlerin kalibre edilmesi gibi daha önce karmaşık ve pahalı köprülerin kullanılmasını gerektiren uygulamalar için ideal bir seçimdir.

İşte yüksek doğrulukta sıcaklık ölçümlerinizde Süper Termometreyi seçmeniz için 10 sebep:

1. Birincil laboratuvar için yeterince doğrulukta, ikincil laboratuvar için yeterince ekonomik


Süper Termometre, ekonomik bir maliyetle yüksek performans doğruluğu sunar. 1595A, bire yakın oranlarda (0,95 ila 1,05) 0,06 ppm (0,000015 °C) oran doğruluğu sunar. Geleneksel AC köprüler ve diğer dijital köprülerle benzer bir doğruluk elde edebilirsiniz, ancak bunların maliyeti %30 ila %80 daha fazladır.

2. Güvenebileceğiniz doğruluk

100 Ω PRT kullanan Süper Termometrenin bir yıllık mutlak direnç doğruluğu 4 ppm'dir (0 °C'de 0,001 °C). Sıcaklık kontrollü dâhili referans dirençleri o kadar kararlıdır ki 24 saatlik bir süre içinde dirençleri 0,25 ppm'den fazla değişmez.

3. Kolay Kullanım

Süper Termometre, kullanımı bir köprüden çok daha kolay hale getiren sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Yalnızca oranı görüntüleyen köprülerin aksine, 1594A ve 1595A, sonuçların nasıl görüntüleneceğini seçmenize olanak tanır - oran (Rx/Rs), Ω, °C, °F, K cinsinden.

FOTO1%281%29.jpg


Yukarıda: Her Süper Termometre kanalının beş terminalinin tamamı dikey olarak hizalanmıştır, bu da bir probu bağlamayı ve kanalını tanımlamayı kolaylaştırır.


4. Hızlı, rahat kurulum ve çalıştırma
Her Süper Termometre kanalının beş terminalinin tamamı dikey olarak hizalanmıştır, bu da bir probu bağlamayı ve hangi kanala bağlı olduğunu belirlemeyi kolaylaştırır. Her giriş kanalı için yapılandırılabilir bekleme akımı, kanallar arasında tarama yaparken kendiliğinden ısınma geçişlerini en aza indirir. Sıfır güç ölçüm işlevi, kendi kendine ısınmanın etkilerini otomatik olarak hesaplar, zamandan tasarruf sağlar ve bunu manuel olarak yapmanızı gerektiren diğer cihazlara göre doğruluğu artırır.
5. Doğruluğu kurum içinde hızlı ve kolayca doğrulayın
Patent bekleyen Kendi Kendine Kalibrasyon özelliği, yaklaşık 30 dakika içinde Süper Termometrenin ölçüm devresinin doğruluğunu kolayca test etmenizi veya direnç oranı doğrusallığını kalibre etmenizi sağlar.

6. Son derece hızlı ölçüm
Süper Termometreler, ölçüm başına bir saniyeye varan hızlar sunar (iki saniyelik örnekleme süresiyle tam doğruluk). Daha yüksek ölçüm hızları, farklı termometre prob türlerinin yanıt sürelerini değerlendirmenize olanak tanır. Geleneksel köprüler tipik olarak tek bir ölçümü tamamlamak için minimum 20 saniye gerektirir. Geleneksel oran köprüsü kullanırken ölçümler arasında göremediğiniz çok fazla şey oluyor. Süper Termometre sadece ölçümü hızlı bir şekilde tamamlamakla kalmaz, aynı zamanda sonucu grafik olarak çizerek prosesinizi görsel olarak değerlendirmenizi kolaylaştırır.

7.Artan verim
Süper Termometrenin ön panelinde (köprülerde veya diğer ürünlerde bulacağınız iki veya üç kanalın aksine) dört giriş kanalı vardır ve bu sayede tek seferde daha fazla ölçüm yapabilirsiniz. Arka paneldeki iki referans direnç girişi, sensör giriş kanallarından herhangi birini bağlamadan doğruluğu artırmanıza olanak tanır. Daha fazla kanala mı ihtiyacınız var? Süper Termometre, Fluke Calibration 2590 Multiplexer ile uyumludur. En fazla 2 tarayıcı bağlanmak suretiyle 1594 veya 1595A’yı toplamda 20 ek kanal elde edebilirsiniz.

8. Ucuz Bakım

Bir köprünün oran doğruluğunu şirket içinde kalibre etmek, 7.500 ABD Dolarına kadar mal olabilen bir oranlı köprü kalibratörü gerektirir. İşlemin tamamlanması birkaç saat sürebilir, tabii kalibrasyonun nasıl yapıldığını öğrenmek için saatlerce eğitim yatırımı yapıldıktan sonra. Ratio Self-Calibration ile Süper Termometrenin oran doğruluğu, kapsamlı eğitim ve ek harici ekipmana gerek olmadan kurum içinde sağlanabilir.

9. Geniş giriş aralığı

0 ile 500 kΩ giriş direnci aralığı ve 0 ile 10 oran aralığı ile Süper Termometre, çok çeşitli sensör türleri için mükemmel bir seçimdir.

foto3%281%29.jpg


Yukarıda: Arka paneldeki iki referans direnç girişi, test edilen referans termometreler ve üniteler için ön panel kanallarını serbest tutar.

10. Modern ekran ve Ara yüzler

Super-Thermometer'in geniş grafik ekranı, birden fazla kanalın eşzamanlı grafiğini oluşturmanıza olanak tanır, böylece tüm ölçümlerinizi bir kerede görebilirsiniz. Ön panel üzerine uygun bir şekilde yerleştirilmiş bir USB bağlantı noktası, zaman ve tarih damgalı ölçümlerin doğrudan bir USB harici sürücüye kaydedilmesini sağlar. Bir USB bellek cihazından prob tanımlarını, referans direnç tanımlarını veya Süper Termometre konfigürasyonlarını okuyun veya yazın. Ethernet bağlantısı, Süper Termometrenin ekranını ve işlevlerini uzaktan kumanda ile kontrol etmenize ve görüntülemenize olanak tanır. Bir VGA çıkış konektörü de standarttır.

Kalibrasyonda Toplu Çözümler
Fluke Calibration, elektriksel, sıcaklık, basınç, RF ve akış kalibrasyonunda en geniş kalibratör ve standart yelpazesi, yazılım, servis, destek ve eğitim sağlar.

Fluke Kalibrasyon çözümleri hakkında daha fazla bilgi için http://www.neteskalibrasyon.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
Top