• Hoş geldiniz,

    Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

    Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Kalibrasyon Yönetim Yazılımı Seçerken Sorulması Gereken 4 Soru

NETES MÜHENDİSLİK

Profesyonel Üye
İster bir kalibrasyon laboratuvarı ister başka türde bir tesis işletiyor olun, cihazlarınızı düzenli tutmak, modeller hakkında önemli bilgileri korumak ve bakım ve kalibrasyon geçmişini bilmek, sorunsuz çalışmak açısından çok önemlidir. Kalibrasyon yönetim yazılımının devreye girdiği yer burasıdır. Kalibrasyon laboratuvarları, her bir cihazın ne zaman ve nasıl kalibre edileceğine ilişkin daha sağlam bilgilere ihtiyaç duyar. Fluke Calibration'ın kalibrasyon yönetimi yazılımının yardımcı olduğu yer burasıdır.

met-team-asset-management%20kopya.jpg


Doğru kalibrasyon yönetimi yazılımıyla kalibrasyon iş akışınızı kolaylaştırın.

Neden Kalibrasyon Yönetimi Yazılımına İhtiyacınız Var?

Cihazlarınızın kalibrasyonuyla ilgili verileri korumak ve verimli bir şekilde işlemek için yönetim yazılımına sahip olmak çok önemlidir. Örneğin, bir laboratuvarda, doğru kalibrasyon yönetimi yazılımı, alımdan cihaz kalibrasyonuna, faturalandırmaya kadar devam eden ve ardından gelecekteki kalibrasyonlar için bu bilgileri tek bir yerde barındıran süreci yönetmenize yardımcı olabilir.

Kalibrasyon yönetimi yazılımı kullanan birçok şirketin gördüğü birkaç büyük avantaj, hem kalite kontrol hem de kalite güvencesidir. Cihazlardaki verilerin bakımı, bir varlığın en son ne zaman kalibre edildiği ve kalibrasyonun nasıl doğrulandığı ile ilgili bilgilerin kolayca alınıp doğrulanabileceği anlamına gelir.

Yazılımda Aranacak 4 Kriter
Fluke Calibration, birden çok farklı ekipman kalibrasyon yazılımı seviyesi sunar; ihtiyaçlarınız için doğru olanı seçmekte zorlanabilirsiniz. Yazılımın dört parçası vardır, ancak yazılım paketinizin sizin için özelleştirildiğinden emin olmak için bir kalibrasyon yazılımı uzmanıyla iletişime geçmeniz daha doğru olur.

MET/TEAM, kalibrasyon cihazlarını ve laboratuvar ortamındaki bir iş akışını yönetmek için metrologlar tarafından metroloji için oluşturulmuş bir yazılımdır.

MET/CAL, kalibrasyon iş akışınızı otomatikleştirmek ve yönetmek için tasarlanmıştır.

MET/CONNECT, laboratuvarınızda iş akışı otomasyonunun kilidini açmak için MET/CAL yazılımınız için bir entegrasyondur.

MET/Support Gold, teknik uzmanlara doğrudan erişim, en güncel yazılım ve geniş bir prosedür kitaplığına erişim sunan yıllık bir üyelik programıdır. MET/CAL ve MET/TEAM ile eşleşir.

Fluke Kalibrasyon yazılımı uzmanları, yazılımınızı ihtiyaçlarınıza göre uyarlamanıza yardımcı olacak dört noktayı göz önünde tutar:

1. Cihaz yönetiminin iş yükü nedir?
Cihaz yönetimi, çözülmesi gereken ilk alandır. İş yükünüz, ihtiyaçlarınız için en iyi kalibrasyon yönetimi yazılımının türünü değiştirecektir. Laboratuvarınıza kaç tane cihazın girip çıktığını veya yazılım içinde yönetildiğini araştırmak isteyeceksiniz. Ayrıca, aynı anda kaç teknisyenin cihazda çalışması veya yazılımı kullanması gerekeceğini bilmek isteyeceksiniz. Bu noktalarla birlikte, akreditasyon ihtiyaçlarınızı ve üründe ne tür disiplinleri temsil edeceğinizi anlamak önemlidir.


2. Ne tür bir raporlamaya ihtiyacınız var?
Raporlama ihtiyaçları genellikle üzerinde çalıştığınız kuruluşun türüne bağlıdır. Bu ihtiyaçlar ,kalibrasyon sırasında döndürülen belirli ayarları ve ölçümleri doğrulamak için kaydedebilmeniz gerekip gerekmediğini veya yazılımın iş yükü raporlaması ve cihazlar için tüm veri ihtiyaçlarını içerir. Fluke Calibration'ın cihaz yönetimi yazılımıyla, iş yükü raporlaması önceden düşünülebilir ve başlangıçta uygulanabilir. Ayarlamak zorunda olmamak, üründe çok hızlı bir geçiş, daha az hata ve daha fazla verimlilik sağlar.
Bir Fluke Kalibrasyon yazılımı uzmanı, işi uygun şekilde tamamlamanız için ihtiyaç duyduğunuz raporlama araçlarını size sunmak amacıyla hangi bileşenlerin gerekli olduğunu anlamanıza yardımcı olabilir.

3. Hangi geri çağırma bilgilerine erişmeniz gerekiyor?
Cihaz geri çağırma bilgilerinin de ele alınması gerekir. Kalibrasyon yönetimi yazılımının bu yönünü ilgilendiren birçok soru vardır, çünkü cihazlarla ilgili doğru bilgileri sizin için en yararlı şekilde takip edecek yazılımı kurmak için iş akışınızı bilmeniz gerekir.

  • Kalibrasyon programlama formatı nedir?
  • Ne tür müşteriler/cihazlar ile çalışıyorsunuz?
  • Cihazları nasıl alır ve iade edersiniz? (posta, teslim alma, ofisler arası vb.)
  • Yeni bir cihaz dahil olduğunda süreç nedir?
  • Cihazın geçmişi nedir?
4. Hangi otomatik prosedürlere ihtiyacınız var?
Ürün otomasyonu ile bir cihazı kalibre etmenin ne kadar süreceğini düzenleyebilirsiniz. Bir cihazı elle olduğundan çok daha hızlı bir şekilde kalibre etme, doğrulama ve ayarlama olanağı verir, bu da genel giderleri azaltabilir veya üretkenliği artırabilir. Ancak tüm tesislerin kullanımları için bu tür bir yazılıma ihtiyacı yoktur. Yine de özel ihtiyaçlarınızı görüşmek için bir Fluke Kalibrasyon yazılımı uzmanıyla iletişime geçmenizi öneririz.

 
Top