• Hoş geldiniz,

    Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

    Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Kalibratör Satın Alırken Üretici Firma Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken 10 Kriter

NETES MÜHENDİSLİK

Profesyonel Üye
Kalibratör Satın Alırken Üretici Firma Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken 10 Kriter
Bir kalibrasyon ekipmanı üreticisinden kalibrasyon cihazı satın aldıysanız, ekipmanın oldukça teknik olduğunu ve pahalıya mal olabileceğini bilirsiniz. Cihaza yaptığınız yatırım nedeniyle, en iyi getiriyi aldığınızdan emin olmak için ekipman üreticinizi değerlendirmek akıllıca olacaktır.
Kalibratör satın almadan önce, ekipman üreticisini aşağıdaki 10 kritere göre değerlendirin:
foto_10%20kriter.jpg

1-Kalite:
İyi bir yatırım getirisi (ROI) ve kalite el ele gider. Kaliteli ürünler, uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmış kaliteli bileşenlerden üretilir. En yüksek yatırım getirisi, genellikle en ucuz ürünlerden ziyade kaliteye yatırım yaparak gerçekleştirilir.
2-Ürünler:
Ürün teklifi ne kadar kapsamlı? Üretici, özel ihtiyaçlarınızı karşılayan ürün konfigürasyonları sunuyor mu? Hangi disiplinler destekleniyor? Belki bugün basınç ve sıcaklık kalibrasyonu yapıyorsunuz ancak elektrik, RF, nem veya diğer disiplinlere genişlemek istiyorsunuz. Kapsamlı bir otomasyon yazılımı tarafından desteklenen kapsamlı bir ürün teklifiyle tek bir şirketle çalışmak özellikle verimli olabilir.
3-İnovasyon-Yenilikçilik : Üretici, sürekli inovasyon konusunda taahhütte bulundu mu? Aksi takdirde, o üretici gelecekte faaliyet göstermeyebilir ve cihaz için almanız gereken destek hizmetini tehlikeye atabilir.
4-Kalıcılık: Sürekli destekten bahsetmişken, üreticinin kalıcı gücü var mı? Çalkantılı ekonomik döngüleri atlatmak için kaynaklara ve mali desteğe sahipler mi? Gelecekte sizin için orada olacaklar mı?
5-Müşteriye Yaklaşım: Üretici, müşterilerine düşkün mü? Müşteri sorunlarını çözmek ve ürünlerini, hizmetlerini ve desteklerini geliştirmek için sürekli olarak müşteri geri bildirimi arıyorlar mı?
6-Küresellik: Uluslararası pazarlara hizmet ediyor musunuz ya da gelecekte etmeyi düşünüyor musunuz? Bu durumda, halihazırda ülkelere özgü standartlara uygun ürünler üreten bir üretici ile çalışmak isteyeceksiniz.
7-Kaynaklar: Üretici hangi öğrenme kaynaklarını sunuyor? Ürün eğitimi veriyorlar mı? Çok çeşitli ücretli ve ücretsiz eğitim sağlıyor mu? Yararlı uygulama notları yayınlıyorlar mı, ücretsiz web seminerleri düzenliyorlar mı, kullanıcı gruplarına sponsor oluyorlar mı, bir bilgi veritabanı sağlıyorlar mı ve müşterilerin ekipmanlardan verim alabilmeleri için yardımcı olmaya hevesliler mi?
8-Şirketin Geçmişi: Şirket ne kadar süredir faaliyet gösteriyor ve zaman içinde sürekli büyüme gösterdi mi? Geçmişleri, gelecekte sizin için orada olacaklarını gösteriyor mu?
9- Bütünlük: Şirket, organizasyonu genelinde dürüst ve ilkeli davranışı sağlamak için ne yapıyor? Bir bütünlük ve uyum programları var mı? Kurumsal davranış standartlarına sahipler mi? Açık, dürüst iletişimin istisna değil de beklenti olduğu bir ortama bağlılar mı?
10-Toplumsal Yarar: Toplum için efor sarfediyorlar mı? Vizyonları nedir? Dünyayı anlamlı şekillerde iyileştirmeye mi çalışıyorlar? Toplum hizmetine katılıyorlar ve değerli nedenlere katkıda bulunuyorlar mı?
Bir kalibrasyon ekipmanı üreticisini yukarıdaki kriterler listesine göre değerlendirmek, bir sonraki satın alımınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir.
Tavsiye Edilen Kaynaklar:
How to Select an Electrical Calibrator – Uygulama Notu
Tavsiye edilen Ürünler:
Kalibrasyon Cihazları
 
Top