• Hoş geldiniz,

    Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

    Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Krizler Daima Kötü Müdür?

Cafer YILDIZ

Aktif Üye
Krizler sadece çevreye olumsuz durumlar yaratmaz ayrıca işletmelerin şirketlerin başarılarını artırabilmelerini sağlayacak fırsatları da beraberinde getirir. Büyük çapta iş durdurma çalışmaları yeni düzende aslında neye ihtiyaç olduğunun görülmesine bir sebeptir. Süreci ilerletir. Yeni kararlar üzerinde bir öğreticidir. İş gücünün çalışamadığı bu dönemde şirketler otomasyon sistemlerini devreye koyduklarında teknolojik değişim ve adaptasyon çalışmaları hız kazanacaktır. Küresel tüm krizlere karşı daha bilinçli olabilecek daha iyi bir yapıda bir anlayış geliştirilmesi sağlanacaktır.
Salgın sonrası dönemde artık yeni bir süreç başlıyor. Uzaktan çalışma yöntemi başta olmak üzere dijitalin ve teknolojinin tepede olduğu çok sayıda alanda sosyal inovasyon ve girişimlerden öğrenme ve öğretme fırsatları yaratılmaya devam edilecektir.
 

ehangul

Yeni Üye
Bir cok firma/kurum dijital donusumun nimetlerinden Endustriyel IoT projelerine yatirim yapmaktan kacinarak faydalanamiyor.
Karar alicilarin yanlis olarak yorumladiklari temel maddeleri buradaki arastirma 4 binden fazla sistem ureticisi ve bir cok
dijital donusum ihtiyaci olan firma/kurum ile goruserek su sekilde saptamislar :

DIJITAL DONUSUMDE KARAR VERICILERIN YANLIS BILDIKLERI / YANILDIKLARI HUSUSLAR
- Endustriyel IoT sadece yuksek teknoloji cercevesinde uygulanabilir.
Uygun bir maliyetle veriden anlam cikarip donusum yapmak pek de mumkun degil
- Endustriyel IoT calisanlarin isini elinden alacak.
- Endustriyel IoT yeni donanim altyapisi gerektirr, eski sistemler akillanmaz.
- Endustiryel IoT icin %100 her seye hazir olmak gerekir.
- Endustriyel IoT surekli gelistirilmesi gerektiginden cok maliyetlidir.
- Endustriyel IoT zayif ekonomik kosullarda yatirim yapilabilir projeler uretmiyor.

Dolayisiyla krizde altyapiyi akillandirarak tam tersi verim artisi saglanabilir. Yeter ki kafalar tohum ekilmeye acik olsun elbet yeserecektir.
 
Top