• Hoş geldiniz,

    Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

    Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Pandemi döneminde iç hava kalitesi arttırılmalı

Moderatör

Tanınmış üye
Systemair HSK Genel Müdürü Ayça Eroğlu, pandemi döneminde AVM, plaza ve rezidanslardaki havalandırma sistemlerinin önemi hakkında açıklamalarda bulundu.

Eroğlu, klima santrallerinin en önemli özelliğinin, havayı sadece ısıtmak ve soğutmakla kalmayıp aynı zamanda ortama sürekli taze hava sağlaması olduğunu söyledi. Pandemi döneminde iç hava kalitesinin önemine vurgu yapan Eroğlu, “Klima santralleri sayesinde fabrikalar gibi endüstriyel ortamlar, hastaneler, altyapı projeleri, havalimanları ve okulların yanı sıra AVM’ler, plazalar ve yüksek katlı konutlardaki iç ortam havasının ısıtılması, soğutulması ve en önemlisi sürekli taze kalması mümkün oluyor. Havalandırma sistemlerinde virüsün yayılmasını durduracak en kritik eylem, taze hava ile iç ortam havasının karışmasının tamamen önüne geçmek ve klima santrallerini yüzde 100 taze hava moduna getirerek ortamdaki virüsün diğer mahallerdeki insanlara taşınmasını engellenmek.” şeklinde konuştu.

Haberin devamı; https://www.stendustri.com.tr/insaa...litesi-icin-neye-dikkat-edilmeli-h111144.html

Sizce iç hava kalitesini arttırmak için neler yapılmalı?
 
Top