• Hoş geldiniz,

    Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

    Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

PILZ, AB Araştırma Projesi Rossini'yi Teknik Yönetici Statüsünde Destekliyor.

İnsan ve makinelerin birlikte çalıştığı alanlarda emniyetin sağlanması amacıyla oluşturulan AB araştırma projesi #Rossini, HRC uygulamalarını yaygınlaştırma ve optimize etme görevini gerçekleştirdi. Rossini proje partneri olarak, robot yüzeyinin insanla temasa geçtiğini algılayan dokunsal sensör teknolojisi üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Geliştirdiğimiz bu teknoloji ile robotun temas halinde hızlı tepki vermesini sağlıyor, insan robot iş birliğini çok daha emniyetli hale getiriyoruz.

Rossini bir AB araştırma projesi olup Horizon 2020 tarafından başlatılmıştır. Proje kapsamında 7 ülkeden toplam 13 şirket teori ve pratiği, insan ve makina arasındaki iş birliğinde bir araya getirme planına destek vermektedir. Rossini ismi, üretimde iş kalitesini iyileştirmek için “robot (RObot) destekli gelişmiş algılama (SenSing), zeka (Intelligence) ve çalıştırma” ifadesindeki kelimelerden türetilmiştir. İlgili araştırma projesi Pilz Genel Merkezi tarafından teknik yönetici statüsünde destekleniyor. Pilz projeye robot manipülatörleri ve onlara bağlı sensörlerin geliştirilmesi yönünde katkı sunuyor.

Daha fazla bilgi için: https://www.rossini-project.com/

Bizi Linkedln'de takip edin :)

LinkedIn-Logo.wine.png
 
Top