• Hoş geldiniz,

Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Süreç yönetimi

Çetin Ünsalan

Yeni Üye
süreç yönetimi belki de en çok ihmal ettiğimiz başlık diye düşünüyorum. Bence virüs sonrası için finanstan pazarlamaya kadar olasılıklar tartışılmalı diye inanıyorum. Açılış sonrası sürece hazır işletmeler bence hızlı yol alacaktır. Bu nedenle olasılıklar ve eylem planları kritik rol oynayacak. Saygılarımla...

süreç yönetimi belki de en çok ihmal ettiğimiz başlık diye düşünüyorum. Bence virüs sonrası için finanstan pazarlamaya kadar olasılıklar tartışılmalı diye inanıyorum. Açılış sonrası sürece hazır işletmeler bence hızlı yol alacaktır. Bu nedenle olasılıklar ve eylem planları kritik rol oynayacak. Saygılarımla...
Çetin Bey, söylediğiniz gibi süreçlerin gözden geçirilmesi çoğu zaman önemsenmiyor. Bazı firmalar, 20 yıl önce kurulan süreçlerle çalışmaya devam ediyor (dev kurumsallar bile). Eğer resmi mevzuatta değişiklikler olmuşsa, sadece değişiklik olan kısım güncelleniyor (gümrük işlemleri gibi). Aslında tüm süreçler baştan sona gözden geçirilse ve yeniden kurulsa, daha verimli operasyonlar gerçekleştirilebilir. Benim en çok rastladığım, özellikle kağıtlı bürokrasi çok zaman alıyor. Bunun en güzel çözümü de dijitalleşme tabi.

Çetin Bey kesinlikle haklısınız. COVID-19 salgını gösterdi ki, başta insanlar olmak üzere, şirketler, STK lar, kamu ve ülkeler yeni bir bakış açısı ile geleceğe bakmak zorundalar. Elbette her alanda ama özellikle otomasyon ve / veya Dijital Dönüşüm yatırımı yapanlar kesinlikle açık ara önde olacaklardır.