• Hoş geldiniz,

    Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

    Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Son Günlerin Trendi olan Havacılık Yönetimi Nedir?

emrecanondes

Yeni Üye
Havacılık Yönetimi Nedir?

Havacılık yönetimi bölümünü
havacılık sektöründe çalışmak isteyen kişiler tercih etmektedir. Havacılık sektöründe mevcut olan işletmelerin pazarlama, muhasebe ve finans departmanları başta olmak üzere kalite, kontrol ve emniyeti denetlemek adına personel yetiştirmeyi hedef belirleyen bir daldır. Sivil havacılık sektöründe özellikle hava limanları sıkı bir denetimle korunmalıdır. Hava alanında çalışan tüm departmanların da kendi yükümlü olduğu bir takım uygulama ve prosedürleri doğru bir şekilde gerçekleştirmesi mesleki hayatta önem taşıyor.

Hava taşımacılığının en önemli bölümlerinden biri haline gelen havacılık yönetimi, üniversitelerin İşletme veya Havacılık ve Uzay Fakültesinde verilen bir lisans programıdır. 4 yıl boyunca yolcu hizmetleri ve personel yetiştirme üzerine eğitim verilerek havacılık yönetimi mezunu olunur. Bu bölümü yazabilmek için Eşit Ağırlık puan türü olacak şekilde yüksek bir puan almanız gerekmektedir.
 
Top