• Hoş geldiniz,

    Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

    Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

TÜSİAD "Yeni İklim Rejimi Raporunu" Anlattı

TÜSİAD, “Ekonomik Göstergeler Merceğinden Yeni İklim Rejimi Raporu"nu tanıtmak amacıyla toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda iklim değişikliğinin küresel etkileri değerlendirildi. Toplantının öne çıkan başlıkları arasında; yeni bir düzenle değişime gidilmesi yer aldı.

Sizce; yıllarca dünyanın doğal kaynaklarının tüketilmesi neticesinde geldiğimiz bu son noktayı düzeltmek mümkün mü?

TÜSİAD, toplantıda birlik çağrısı yaptı. Elbette büyük kurum ve kuruluşların attığı adımlar çok daha etkili olacaktır. Peki, bireysel olarak atılacak küçük adımlar bir çığ etkisi yaratmaz mı?

Bireysel olarak neler yapabiliriz ya da neler yapıyoruz? Görüş ve önerilerinizle bir farkındalık yaratmak isterim.

 
Sera gazı salınımını düşürmek için Temiz enerji, İzolasyon ve Yalıtım Sektörlerine Yatırım yapmak lazım . Enerji kaybını düşürüp verimliliği arttırabiliriz

Petrol ve türevi ham madde'den imal edilen ürünler bazı ülkelerde önümüzdeki yıllarda kademe kademe kullanımı azaltılarak yasaklanacak.

Burada en büyük devinim otomobil sektöründe gerçekleştirilebilir. Bir aracın egzoz dumanı bir insana kesintisiz 2-3 dakika direk solutulsaydı o kişi zehirlenecekti, Gel gör ki bu araçlardan milyonlarca var ve sürekli olarak çalışıp zehir salgılıyor Motor sıcaklığı ,yağ ve su sıcaklığı, yağ atığı , egzoz dumanı yakıt talebi Sera gazını etkileyen en büyük unsurlardan bir tanesi.
 
Top