• Hoş geldiniz,

Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

"Uzaktan Çalışma Pratikleri" Anket Sonuçları

Yeliz Yirmibeş

Aktif Üye
Uzaktan çalışma deneyimlerinde, memnuniyetin üst düzey yöneticilere çıktıkça azaldığını biliyor muydunuz?

İçinde bulunduğumuz pandemi krizi sürecinde çalışanların evden çalışma pratiklerini değerlendirmek adına gerçekleştirdiğimiz "Uzaktan Çalışma Pratikleri" anketimizin raporuna sitemizin blog bölümünden erişebilirsiniz.

View attachment 99

Detaylı bilgi için; www.qualist.com
Burada en önemli kriterlerden biri sanırım hangi iş kategorisinde olunduğu da. Eğer ki yaratıcı tarafta iseniz nerede olduğunuzun pek de bir önemi yok. Bazen bir cafe ortamında dahi daha disiplinli olabiliyorsunuz, bu yaptığınız iş ve karekterinizle çok ilişkili diye düşünüyorum.

Bu noktada yanıt alınan meslek grupları ve o gruplar içinde ofis katında çalışanlar ya da direkt üretim sahasında çalışanların yanıt oranı önemli. Dijitalleşme ve uzaktan çalışma, daha çok ofislerde çalışanlar açısından uygun olabilse de üretim -montaj -lojistik gibi alanlarda çalışanlar için özellikle Türkiye şartları gibi KOBİ ölçekli şirketleri düşündüğümüzde benim kanaatim uzun vadede sürdürülebilir değil.