• Hoş geldiniz,

    Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

    Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Wi-Fi 6 Testinin Farkı Nedir?

NETES MÜHENDİSLİK

Tanınmış üye
Wi-Fi 6, kablosuz ağ verimliliğini ve performansını artırmak için tasarlanmış birçok yeni işlevsellik sunar. Peki bu gelişme Wi-Fi ağlarını test etme şeklimizi nasıl değiştirecek? Tasarım, sorun giderme ve doğrulama söz konusu olduğunda birkaç şey değişecek:

OFDMA adı verilen bir teknoloji sayesinde, Wi-Fi 6 ağları, bir Erişim Noktasının performansı etkilenmeden, desteklenebilecek kullanıcı sayısını yönetmede daha iyi bir iş çıkarır. Modern planlama ve tasarım araçlarının, belirli dağıtımlar için kaç uygulama gerekeceğini önerirken bunu dikkate alması gerekecektir.

• Wi-Fi 6, kablosuz ağların daha yüksek hızlara ulaşmasına yardımcı olabilecek yeni işlevler sunar. Wi-Fi'nin eski sürümleri yeni işlevselliği desteklemediğinden, kablosuz ağ hızlarını ve performansını doğru bir şekilde ölçebilmek için eski 802.11 yonga setlerini kullanan test cihazlarının yerel Wi-Fi 6 radyolarıyla güncellenmesi gerekecektir.

• Geleceğin Wi-Fi 6 ağları da 6GHz bandını kullanabilecektir (genelde Wi-Fi 6E olarak bilinir). Şu anda test cihazları tarafından kullanılan Wi-Fi telsizleri yalnızca 2,4 GHz ve 5,0 GHz bantlarını desteklediğinden, 6.0 GHz bandında çalışan hiçbir Wi-Fi cihazını göremezsiniz. Yeni bantta çalışan cihazlara görünürlük kazandırmak için Wi-Fi test cihazları tarafından kullanılan telsizlerin 6GHz frekanslarını destekleyecek şekilde güncellenmesi gerekecektir.

Bu değişiklikler birçok kişiyi ilgilendirebilir, ancak endişelenmenize gerek yok! NetAlly, Wi-Fi 6 görünürlüğü sağlayan birden fazla test cihazı sunuyor ve en yeni kablosuz ağ teknolojileri için destek sunmaya devam ediyor.
 

Ekler

  • social06012022.jpg
    social06012022.jpg
    634,6 KB · Görüntülenme: 0
Top