• Hoş geldiniz,

Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Yeni normal olarak adlandırılan bu süreçte bizi neler bekliyor?

Cafer YILDIZ

Aktif Üye
Salgın sürecinin birtakım zorluklar getirdiği ve iş dengesini bozduğu aşikar fakat bir o kadar fırsatlara da işaret etmektedir.
Paylaşılan her bir aşamanın ne kadar sürede tamamlanacağı, çalışanların sağlık ve güvenliğinin sağlanması halen sürüyor. Birçok işletmede operasyon yavaşlaması yaşanmakta. Bununla birlikte uzaktan çalışma ise hızla artmaktadır. Bazı üretici firmalar üretimi hızlandırmak üzere var gücüyle çalışıyor. Temel ihtiyaçlarımız arasında yer alan gıda, temizlik ve kağıt ürünleri için üretim diğer sektörlere oranla daha hızlı çalışıyor. Eğitim kurumlarımız online eğitim sistemine geçmiş ve birçok üst düzey liderler bile bu seviye üzerinden görüşmelerini sürdürmeye karar vermiştir.
Sokağa çıkma yasağıyla birlikte yakın mesafe de hizmet veren birçok işletme kapatılmış bir yandan üretimin farklı bir alanı hız kazanmışken diğer bir sektör durma noktasına gelmiştir. Bu gibi durumlarda tüm alınması gereken aksiyonların hızla alınması gerekir! Çözüm için hükümetiyle birlikte kamu düzeninde de gerekli aksiyonlar sürece değer katabilmelidir.
Küresel salgın tüm dünyada az veya çok sorunlar yaşayan ekonomik ve finansal sistemin yıpranmasına neden olmuştur. Halk sağlığını korumak için alınan önlemler ekonomik hareketliliği azaltmıştır.
Nasıl yeniden kazanacağız?