• Hoş geldiniz,

    Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

    Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Zirvelere sanal fuar da entegre edeceğiz

Beyza Yavuz

Yeni Üye
Merhabalar,

Mayıs ayında yapılması planlanan dünyanın önde gelen fuarı IFAT 2020 fuarı Covid-19 salgını nedeniyle resmi olarak iptal edilse de bu süreçte pompa sistemleri sektöründe sanal fuar standı düzenleyen ilk şirket olarak dijital bir öncü olmanın gururunu yaşıyoruz :)

Aşağıdaki linkten sanal fuar standımızı gezerek, bu yılın önde gelen başlıkları Bina Bilgi Modellemesi (BIM), Wilo-Live Assistant, Wilo-Rexa SOLID Q, Wilo-Actun ZETOS, Wilo-Atmos TERA-SCH ve daha fazlasına ulaşabilirsiniz.

https://wilo.com/tr/tr/%C3%87%C3%B6z%C3%BCmler/Segmentler-i%C3%A7in-%C3%A7%C3%B6z%C3%BCmler/Su-y%C3%B6netimi-%C3%A7%C3%B6z%C3%BCmleri/IFAT-2020/


Herkese keyifli bir deneyim olmasını dileriz.
 
@hakanomergider Bey'e katılıyorum. Son dönemde globalde başlayan sanal fuarları ülkemizde de görmeye başlayacağız ve giderek sayıları da artacaktır diye düşünüyorum.

Örnek olarak Rockwell'in organize ettiği “VirtualConnect” ve Almanya merkezli Drag&Bot'un düzenlediği Schmalz, Schunk, Basler, Blue Danube Robotics, Roboception ve Faude’nin katıldığı Web-Expo şu ana kadar yapılan ve benim bildiğim sanal fuarlar arasında yer alıyor.

Pilz'in 26-28 Mayıs tarihleri arasında web sitesi üzerinden en son endüstri trendlerini kapsayan tüm ürünlerini ve yeniliklerini sunacağı sanal fuarı (hatta @Satı KAYA Hanım bu konuda bir duyuru ve bilgilendirme de yaptı) ve Schmalz'ın 26 Mayıs tarihinde SchmalzEXPO'yu gerçekleştireceğini biliyoruz.

Bunların yanı sıra Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda, Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği öncülüğünde ayakkabı ve saraciye sektörlerine yönelik sanal fuar "Shoedex"in 1-3 Haziran’da gerçekleştirileceği duyuruldu.

@Beyza Yavuz Hanım'a paylaşımı ve katkıları için teşekkür ederiz. Wilo'nun sanal fuar standının da ayrıca deneyimlenmesini öneririm. Buna ek olarak, ABB'nin de ertelenen MAC 2020 Fuarı sonrası Robotik Sanal Standı deneyimlenebilir.

Sanal Fuarlarla ilgilenenler linklerden haberlerimize ulaşabilirler:

 
Son güncelleme:
@Cem Karatay ben verimlilik konusunun tartışılması gerektiğini düşünüyorum. Neticede samimi diyaloglar, kendini rahat ifade etme, ayaküstü kahve içerken iş konuşma gibi iş dünyasının geleneklerinden uzak bir platform olacak. Mevcut düzenlenen fuarlara entegre edilebilir, uzaktan gelemeyecek kişiler için bir imkan tanınabilir ama tam anlamıyla yerini tutmayacaktır. Katıldığım birkaç sanal fuarda ilk hissettiğim bu oldu.
 
@Derya Kumtepe Evet, katılıyorum. Yüz yüze iletişimin, çay-kahve içip sohbet etmenin, bilgi almanın, birebir soru sormanın yerini tutması en azından şimdilik zor gözüküyor ve kolay olmayacaktır. Belirttiğin gibi ilk etapta entegre edilerek olsa da zamanla bu yöne evrilecekmiş gibi gözüküyor. En azından mevcut durumun biraz daha hızlandırdığını görüyoruz.
 
Son güncelleme:
Top