• Hoş geldiniz,

    Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

    Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

“PSENradar robot emniyetinde önemli bir fayda sağlayacak”

Pilz Türkiye Mühendislik Proje Yöneticisi Agit Çelikten; "Emniyetli radar sistemleri PSENradar’ın robot emniyeti konusunda kullanıcılara önemli bir fayda sağlayacak"

Robot emniyeti konusunda önemli bir fayda sağlayan emniyetli radar sistemi PSENradar ürününe ilişkin bilgiler veren Pilz Türkiye Mühendislik Proje Yöneticisi Agit Çelikten, ürünün robotik hücrelerde her zaman bir risk teşkil eden hücre içindeki operatörü algılayıp, sistemin çalışmasını engellemek için geliştirildiğini ifade ediyor.

Çelikten, “Sistem çalışmaya başladıktan sonra gruplandırılmış sensörler susturulabilir. Robotik sistemlerin yaygınlaşmaya başladığı bugünlerde bu çözüm mevcuttaki riske dair önemli bir yenilik getirecektir.” diyor.


Röportajın devamını okumak için: https://www.stendustri.com.tr/robot-yatirimlari/psenradar-robot-emniyetinde-onemli-bir-fayda-saglayacak-h105747.htmlPilz'i Linkedln'de takip edin :)


LinkedIn-Logo.wine.png
 
Top