• Hoş geldiniz,

    Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

    Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Digital dönüşüme hazır mıyız ?

Günümüzde işletmeler dünya genelinde pandemi krizi ile halen ayakları üzerinde durabilmeye çabalarken her işletme kendi içinde gelecekte tamamen ellerine bırakılacak dijital sürece ne kadar hazırlıklı olduğunu da kontrol etmeliler. Üretimleri içinde Endüstri 4.0’a kadar hazırlar? Bunun ilerlemesi için neler yaptılar, bunlar tespit edilmelidir. Şimdiden Nesnelerin İnterneti sürecine dahil olunmalı takibi, analizi ve sürekliliği sağlanmalıdır. Endüstri 4.0 ile yerini alacak yeni yöntemin en büyük koşulu dijital dönüşümdür.

Dijital dönüşümde başarılı olabilmek için plan ve süreklilik gerekmektedir. Bu planın uygun şekilde uygulanması işletmelere başarıyı da beraberinde getirecektir. Hedeflenen müşterilerle ilgili veri elde edilme işlemler kolaylaşacaktır. Analizler daha hızlı yapılabilecektir. Şimdiden dijital platformları kullanan işletmeler elde edilen verilerle birlikte kendilerini sosyal medya mecralarında daha iyi bir dijital kimlik ile gösterebileceklerdir.
Yeni düzende artık oldukça sıkı bir biçimde karşımıza çıkacak olan Bulut bilişim sistemleri ile uzaktan çalışma yönteminde tüm departmanların ortak bilgiye her zaman sistem üzerinden erişebilmelerine izin verilebilmektedir.
Dijital Dönüşüm teknik bir güvendir. Dijital dönüşüm sürecinde yapılabilecek en büyük hata dönüşümün yarıda bırakılması ve başarısızlık halinde sonuçlarını analiz etmemektir.
Dijital Dönüşüme Hazır mıyız?
 
Top