• Hoş geldiniz,

    Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

    Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Enerji verimliliği destekleri tam 5 kat arttı

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Verimlilik Artırıcı Projeler ve gönüllü anlaşmalar kapsamında yapılan destek ödemelerinin 5 kat artırıldığını açıkladı. Ayrıca mini YEKA'larla küçük, orta ve büyük ölçekli yatırımcıların önünü açtıklarını söyledi. Ne dersiniz, Türk sanayicisi yılın son yarısını yatırım yılı olarak değerlendirecek mi? Özellikle yüksek elektrik faturalarının gündemdeki yerini koruduğu şu günlerde fabrika yöneticilerinin görüşlerini merak ediyorum.


https://www.stendustri.com.tr/enerj...iligi-destekleri-tam-5-kat-artti-h106629.html

@Cihad Terzioglu @Altuğ Karataş
 

Yeliz Yirmibeş

Aktif Üye
Türkiye'nin en büyük sorunlarından biri enerjide dışa bağımlılığı. Bu durum hem sanayinin hem de bireysel tüketicinin belini kırıyor. Üstelik doğaya verdiğimiz zarar da cabası. Artık bir şey değişmeli, bu değişim desteksiz olmayacağı gibi, kişilerin insiyatifine de bırakılmamalı. Daha hızlı bir şekilde harekete geçilmesinde umarım fırsat olur...
 
Umuyorum @Yeliz Yirmibeş fırsat olur. Bu noktada ihtiyaç duyulan ürün, hizmet ve proje kurulum maliyetlerine de dikkat çekmek istiyorum. Enerji verimliliği sağlamak üzere geliştirilen projelerin yatırım bedeli (destek de düşünüldüğünde) kendini ne kadar sürede amorti edecek? Teknoloji maliyetlerinin eskiye göre daha ulaşılabilir olması da bu yatırımların önünü açtığını ve fizibilite süresinin azalttığını söyleyebilir miyiz?
 
Top