• Hoş geldiniz,

    Yeni bir iş ağı olan Endüstri Forum’a ÜCRETSİZ üye olarak değerli paylaşımlarınızı buradan da yaparsanız, akışta kaybolmaz ve sürekli okunur.

    Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Onlar ÜŞÜRSE markaniz DONAR..

Sizinle çalıştığı için hayata tutunan, çatınızın altında kendini güvende hisseden Ali’nin bir şeye daha ihtiyacı var ama size henüz söylemedi.
Çalışırken onun elini kolunu bağlayan, bazen üşümesine, bazen gerilmesine, bazen de çalışma şevkinin kaçmasına neden olan bazı şeylerden kurtulmak ister.
Ali, her sabah tıpkı damatlık elbisesini giyerken yaşadığı gururla, kendisine çalışma imkânı veren firmasının logosunu taşıyan üniformasını giymek ister. Ancak ona “al giy şunu” diyerek verilen şeyin, sadece üstü başı kirlenmesin diye verildiğinin farkında.
Ali, elleriyle büyütmeye çalıştığı markasının ruhunu taşıyan bir elbise giymek ister; Firmasının gururunu temsil eden ve kendisini ona ait hissetmesini sağlayan, üniformalar ister. “Benimle gurur duy” diyecek bir şeyler.
Çalışma arkadaşlarının üstünde taşıdıkları, soluk renkli, zorlandığı yerlerden patlayan, logosu kir tutmuş adı “iş elbiseleri” olan paçavraların hepsini atmak ve bunun yerine, kendisini içinde mutlu hissedileceği, onun işine uygun yapılmış, bedenine tam uyan ve kollarını geçirirken, “işte markam” diyeceği elbiseler ister.
Siparişlerin durumunu öğrenmek için üretime inen yönetici de çalışanlara baktığı an gördüğü manzara ona ikinci bir üzüntü daha yaşatır. Biz markamızı çalışanlarımıza bile daha anlatamamışız diye üzülür belki de.
Çünkü “size özel tasarlıyoruz” diyerek onlara satılan sıradan üniformaların, ucuz bezlerden, çürük ipliklerden, ruhsuz boyalardan yapıldığını görmüştür.
Çünkü çalışanlarının işi benimsemesinin en kolay yolunun, işçinin onur duyarak giydiği, markanın ruhunu taşıyan üniformalar olduğunu bildiği halde bunu kime yaptıracağını bilememiştir.
Markanızın ruhunu dikerek, çalışanlarınıza giydirmenin ne demek olduğunu ve bunu nasıl yaptığımızı anlatmak için sizden bir randevu talep ediyoruz.
Hakkımda yazısını bile başkalarından kopyalayan, model hırsızlığı ile üretim yapan ve en iyi sloganları kullanarak iş yapmaya çalışan diğerlerinden farkımızı anlatmak istiyor, sizin farklılığınız için hizmet etmek istiyoruz.
Lütfen randevumuzu not alırken, “elbiseci gelecek” diye yazmayın, “markalar nasıl üşür” gibi bir not alın ki, çayınızı içmeye geldiğimizde size en iyi katkıyı verebilmenin sorumluluğunu taşıyalım.
Sizi duymak istiyoruz.
Saygılarımla
Cafer YILDIZ
YGS TEKSTİL
Kurumsal satış sorumlusu
 
Top